Nasze projekty

Praktyki uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Generała Stefana Roweckiego “Grota” w Opolu

Z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Opolu zaczęliśmy współpracę pod koniec roku 2014. Jest to pierwsza szkoła, która nam zaufała i dla której niezmiennie od tego momentu sporządzamy wnioski o dofinansowanie, wg zapotrzebowania szkoły, następnie wspólnie je realizujemy.

W ramach tej współpracy powstały dwa projekty Odważnie do Europy - międzynarodowe praktyki zawodowe szansą dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych (konkurs wniosków 2015) oraz Odważnie do Europy II - międzynarodowe praktyki zawodowe szansą dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych (konkurs wniosków 2018). W wyniku obydwóch projektów 108 szkoły zyskało możliwość odbycia zagranicznych praktyk. Odbywały się one w: Austrii, Wielkiej Brytanii oraz Włoszech. Udział w projektach brali uczniowie z kierunków: technik ekonomista, technik logistyk, fototechnik, technik organizacji reklamy oraz technik cyfrowych procesów graficznych.

Uczniowie w ramach projektu Odważnie do Europy II wyjechali do Wielkiej Brytanii. Swoje dwutygodniowe praktyki odbywali w mieście leżącym w Irlandii Północnej, w Belfaście. Druga grupa w tym samym czasie swoje praktyki odbyła w Austrii, w Wiedniu. Obie grupy liczyły po 15 uczestników. Pomimo krótkiego pobytu obie grupy znalazły czas by zwiedzić miasta, w których przebywały. Zarówno Belfast jak i Wiedeń spotkał się z pozytywnymi opiniami uczestników.

Uczniowie w Belfaście wykonywali zadania zawodowe w następujących firmach: African and Caribbean Support Organisation Northern Ireland , Campbell Photography, The Cultured Club, Digitone, Excalibur Press, Marketing Tech and Design, McKay Pharmacy, Richmond Nursing Home, Translink, Chinese Welfare Association NI. Natomiast uczniowie w Wiedniu poznali firmy tj.: Amadeus Association, Bizladies, Madvertising, ASKÖ-WAT-Wien, Acticell, BOC Information Technologies Consulting GmbH, Tirza Podzeit Photography.


Relacje uczniów


  • Atmosfera i pracownicy w mojej firmie byli naprawdę w porządku. Doskonaliłam swoje umiejętności graficzne w programie Photoshop.
  • Obsługa maszyn graficznych, polepszenie umiejętności graficznych – to były moje główne zadania. Myślę, że było warto.
  • ACSONI – bardzo polecam. Bardzo miły supervisor a poza tym zapoznałam się z innymi funkcjami programu WORD i EXCEL.
  • Bardzo podobała mi się praca w programach komputerowych, obsługa klientów oraz przygotowanie sali do konferencji.
  • W firmie odpowiedzialna byłam za robienie grafik internetowych i zaproszeń na imprezy masowe. Robiłam też zdjęcia ciekawych lokalizacji.
  • Podobało mi się, poszerzyłam swoją wiedzę w dziedzinie administracji i księgowości, poprawiłam swój angielski. Ponadto segregowałam dokumenty, zajmowałam się dokumentacją rezydentów i pracowników.
21

szkół

z 11 miast i 6 województw współpracujących z nami

3.2

mln euro

wartość zrealizowanych projektów

38

wniosków

o dofinansowanie

1247

uczniów

mających szansę na zagraniczne praktyki

100

% pozytywnie

rozpatrzonych wniosków